Fotograf w Krakowie

Każdy, kto choć raz był na Wawelu, zdaje sobie sprawę z majestatyczności tego obiektu. Wzgórze na krakowskim przedmieściu zachwyca nie tylko swoją wielkością, ale przede wszystkim urokiem. Miasto to przyciąga wielu artystów.

Na ulicach można spotkać malarzy, rzeźbiarzy, a w co drugim rogu stoi zapalony fotograf. Kraków poniekąd jest świątynią artystów. Odnajdują oni tam to, co wcześniej było dla nich nieznane. Na wawelskich murach szukają śladów historii, śladów własnych dziejów. I co istotne, w Krakowie spotkać można nie tylko Polaków, ale również wielu obcokrajowców, którzy zafascynowani są siedzibą polskich królów. Miasto szczególnie obfituje w Litwinów, którzy to, choć nie chcą się do tego przyznać – w mniejszym lub większym stopniu czują się Polakami.
Wawel jest również miejscem kultu. Znajduje się tam bowiem jedna z najbardziej znanych polskich katedr w całej Europie. Turyści z całego Świata przybywają na krakowskie przedmieście by tylko móc usłyszeć dźwięk Dzwonu Zygmunta. Jest to chwila zadumy i wewnętrznych refleksji. Piorunujący odgłos dzwonu przenika do głębi wszystkich, którzy go słyszą. Jednak doświadczyć tego wydarzenia mogą tylko nieliczni, bo jak wiadomo dzwon bije w wyłącznie w chwilach bardzo ważnych dla Krakowa czy też dla samej Polski. W obecnym tysiącleciu serce dzwonu poruszyło się tylko sześć razy. Za każdym razem po kluczowych wydarzeniach w dziejach naszej ojczyzny.
Sam Kraków to jednak nie tylko zabytki, ale również piękny pejzaż i wielkie dzieła natury. Nikt chyba nie zaprzeczy, że Dolina Krakowska to jedna z najpiękniejszych dolin Polski. Stojąc w dole, pomiędzy skałami możemy poczuć, jak mali jesteśmy w stosunku do natury, która to każdego dnia daje nam życie. Zatem jest to idealne miejsce, by oddać hołd przyrodzie i poczuć się nierozerwalnie z nią związanym.

Ziemia krakowska zachwyca wszystkich. Zarówno tych, co widzą ją pierwszy raz, jak i tych, co stąpają po niej wielokrotnie. Zatem dawną siedzibę polskich królów bez wątpienia można nazwać najpiękniejszym miastem naszego kraju. Odważni nazywają ją również „wnętrzem Polski”, po w tym właśnie miejscu narodziła się polska historia.

Leave a Comment